خوش آمدید!

برای دریافت آخرین بروزرسانی‌های افزونه، استایل و ... نیازمند ثبت‌نام در انجمن می‌باشید تا با ما بروز بمانید!

ثبت نام!
آموزشهای وردپرس

ap2co

کاربر تایید شده
تاریخ ثبت‌نام
7/18/19
نوشته‌ها
4
پسندها
2
امتیازها
3
آموزش طراحی سایت با وردپرس : مفاهیم ابتدایی
سایت چیست
وبگاه، تارگاه، تارنما، سایت یا وب‌سایت مجموعه‌ای از صفحات وب حاوی محتوای چندرسانه ای است که دارای یک دامنه یا زیردامنه اینترنتی مشترک‌ هستند و توسط حداقل یک سرویس دهنده منتشر می شوند.
هاست چیست

هاست یا میزبانی وب یکی از سرویس های یک سرویس دهنده وب می باشد.
همانطور که اشاره شد سایت مجموعه ای از رسانه های متنی، تصویری، ویدئویی، و… می باشد. برای نمایش محتویات یک سایت در مرورگر بازدیدکننده، باید این فایل ها در کامپیوتری متصل به اینترنت و دارای ویژگی های خاص، قرار بگیرد. به این کامپیوتر سرویس دهنده می گویند.

آموزش طراحی سایت با وردپرس : انواع هاست
هاست اشتراکی:
در این نوع سرویس صاحب سرویس دهنده، سرویس دهنده را با استفاده از تنظیمات نرم افزاری به چندین قسمت تقسیم میکند . این تقسیم بندی بر اساس میزان قدرت سیستم و میزان پهنای باند انجام میشود. برای مثال اگر سرویس دهنده یک هارد 500 گیگ داشته باشد، و 100 مشتری، می تواند به هر مشتری، 5 گیگ فضا ارائه بدهد . البته تخصیص منابع سخت افزاری در هاست اشتراکی روش های مختلفی دارد.
سرویس دهنده اختصاصی:
تمام منابع سرویس دهنده ( Hard Disk , RAM ,CPU ) به طور کامل در اختیار یک مشتری است ! حالا این مشتری ممکن است از این سرویس دهنده فقط برای نگهداری یک و یا چند سایت استفاده کند. قیمت سرویس دهنده اختصاصی گرانتر می باشد و فقط مناسب شرکت ها و سازمان هایی هست که بودجه کافی برای اجاره سرویس دهنده اختصاصی دارند!
سرویس دهنده مجازی(VPS):
وقتی سرویس دهنده اختصاصی را با تکنیک ها و ابزارهای مجازی سازی، به چند سرویس دهنده تقسیم کنند.
در سرویس دهنده مجازی cpu، RAM و هسته سیستم بین سرویس دهنده مجازی موجود تقسیم شده و بصورت اشتراکی بین سرویس دهنده مجازی های موجود روی آن سیستم می باشد.
هاست مخصوص وردپرس:
به بیان ساده، سیستم مدیریت محتوای وردپرس، در سایت های بزرگ نیازهای خاصی دارند. در هاست مخصوص وردپرس، تمهیداتی برای پاسخگویی به این نیازها، اعمال شده است.

پیشنهاد: اگر تازه کار هستید، به علت هزینه پایین و عدم نیاز به دانش فنی، هاست اشتراکی را انتخاب کنید. درصورتیکه سرویس دهنده اختصاصی و مجازی، نیاز به هزینه بیشتر و دانش فنی دارد. البته استفاده از سرویس دهنده اختصاصی و مجازی، تاثیر مثبتی بر بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو(SEO) دارد و معمولا امنیت بیشتری دارد. البته درمورد هاست مخصوص وردپرس هم اگر سایت درحال بزرگ شدن و یا افزایش تعداد کاربران میشود، حتما فکرکنید.
عوامل مهم در انتخاب هاست اشتراکیهاست محلی (local host)
همانطور که می دانید برای ساخت سایت نیاز به یک هاست دارید، ولی شما می توانید فعلا سایتتان را در کامپیوتر خودتان، بسازید سپس آن را روی هاستی که خریداری کرده اید، انتقال دهید.
برای این کار باید، نرم فزار xampp یا wamp را نصب کنید.
  1. ابتدا xampp را دانلود کنید.
  2. xampp را نصب کنید:
    1. در این مرحله روی Next کلیک کنید
    2. گزینه های Apache، MySQL، PHP و phpMyAdmin باید تیک خورده باشد. حالا روی Next کلیک کنید.3. ادرس نصب را انتخاب کنید. حتما ریشه یک درایو را انتخاب کنید (برای مثالD:\xampp)4. روی Next کلیک کنید.5. روی Next کلیک کنید.6. روی Next کلیک کنید تا نصب شروع شود.7. صبر می کنیم تا تمام شدن نصب.8. اگر گزینه را تیک بزنید و روی Finish کلیک کنید، پس از نصب کنترل پنل زمپ (XAMPP Control Panel) به صورت خودکار اجرا میشود.در صورت اجرا نشدن آن را دستی اجرا کنید؛ به این ترتیب که به محلی که زمپ نصب شده است بروید و xampp-control را اجرا کنید.
  3. سپس باید Apache و MySQL را start کنید.

دامنه چیست
همانطور که دفتر کار شما یک نام و آدرس دارد؛ سایت شما هم بایدآدرسی داشته باشد تا کاربران بتوانند با وارد کردن آدرس آن در مرورگرشان، وارد سایت شما شوند، به این نام(یا آدرس) نام دامنه گفته می شود.

دو نوع دامنه داریم: بین المللی(عمومی) و ملی
دامنه های بین المللی مرسوم عبارتند از : org, net, com هستند که هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند.

دامنه ملی: مثلا سايت هائي كه متعلق به كشور ايران هستند با پسوند ir ثبت خواهند شد.
در ثبت دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی مانند شماره تلفن، نام دامنه برای هر فرد یا شرکت یکتا است و هر فردی زودتر اقدام به ثبت آن نماید، بقیه امکان ثبت آن را نخواهند داشت.
نام دامنه باتوجه به نوع دامنه، به مدت يك یا ده سال امکان اجاره را دارند. شما مي توانيد هر ساله آن را تمديد نمائيد يا از همان ابتدا دامنه را به مدت چند سال رزرو نمائيد. و درصورت عدم تمدید از دسترس شما خارج خواهدشد.

چرخه عمر دامنه های بین المللی(عمومی)

این چرخه برای دامنه های بین المللی (عمومی) رایج مثل com،net و org، یکسان است ولی برای برخی دامنه ها، استثناء وجود دارد.
آزاد (Available): در اين دوره دامنه براي ثبت آزاد مي باشد و مي توان با پرداخت هزينه ثبت دامنه آنرا به نام خود ثبت نمود.
فعال(Active): در اين دوره دامنه فعال بوده و مالک آن مي تواند در هر زمان آنرا تمديد نمايد.
مدت تمديد به انتهاي مدت اعتبار دامنه اضافه خواهد شد همچنين مدت اعتبار دامنه نمي تواند بيش از 10 سال از تاريخ جاري باشد.
منقضي (Expired): در صورتي که در دوره فعال دامنه، دامنه تمديد نشود. در اين دوره دامنه غير فعال خواهد شد.
البته در طول اين دوره مالک دامنه مي تواند با پرداخت هزينه عادي تمديد، دامنه را مجددا تمديدنموده و به حالت فعال بازگرداند.اين دوره 45 روز مي باشد.
دوره بازخريد (Redemption Grace Period): پس از گذشت 45 روز از تاريخ انقضاي دامنه اين دوره 30 روزه آغاز مي شود.
در اين دوره همانند دوره منقضی دامنه غير فعال مي باشد. در اين دوره تمديد دامنه تنها توسط مالک دامنه و با پرداخت مبلغ جريمه مازاد بر هزينه تمديد دامين امکان پذير است.
دوره حذف (Pending Deletion): در اين دوره 5 روزه حتي مالک دامنه نيز نمي تواند دامنه را تمديد کند و پس از اتمام اين دوره دامنه براي ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد و به حالت آزاد درخواهد آمد.
آموزش طراحی سایت با وردپرس: چرخه عمر دامنه آی آر

آزاد (Available): در اين دوره دامنه براي ثبت آزاد مي باشد و مي توان با پرداخت هزينه ثبت دامنه آنرا به نام خود ثبت نمود.
فعال(Active): در اين دوره دامنه فعال بوده و مالک آن مي تواند در هر زمان آنرا تمديد نمايد.
مدت تمديد به انتهاي مدت اعتبار دامنه اضافه خواهد شد همچنين مدت اعتبار دامنه نمي تواند بيش از 5 سال از تاريخ جاري باشد.
منقضي (Expired): در صورتي که در دوره Active دامنه ، دامين تمديد نشود.
در اين دوره 30 روزه دامين غير فعال خواهد شد. البته در طول اين دوره 30 روزه مالک دامين مي تواند با پرداخت هزينه تمديد، دامين را مجددا تمديد نموده و به حالت Active بازگرداند.
دوره قفل(Lock): در اين دوره 30 روزه مالک دامين مي تواند با پرداخت هزينه مالکيت مجدد دامين را تمديد کند و پس از اتمام اين دوره دامين براي ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد و به حالت Available درخواهد آمد.


انتخاب صحیح دامنه
نام دامنه ای انتخاب کنید که قابلیت برند شدن داشته باشند:
به دامنه های google، yahoo دقت کنید؛ علاوه بر رعایت نکاتی که در پایین آمده است؛ برند شده اند. بخاطر اینکه از کلمات جدید استفاده کرده اند. ممکن است شما بخواهید برای کسب و کارتان، سایت طراحی کنید؛ در این مورد نام دامنه بایستی با کسب و کار شما مرتبط باشد.

برای اینکه نام دامنه ای انتخاب کنید که قابلیت برند شدن داشته باشند؛ می توانید از پیشنهادهای زیر استفاده کنید:
  1. استفاده از کلمات جدید: شما می توانید از کلمات جذاب و جدید استفاده کنید. کاری که گوگل و یاهو انجام دادند.
  2. استفاده از کلمات موجود: شما می توانید از یک فرهنگ لغت برای پیدا کردن کلمات جالبی که مرتبط با کسب و کار شماست برای نام دامنه استفاده کنید.

  • استفاده از ابزارهای تولیدکننده نام دامنه: در قسمت ابزارهای انتخاب نام دامنه چند ابزار انتخاب نام دامنه معرفی شده است. البته باز هم بایستی نکات زیر را در انتخاب نام دامنه رعایت کنید.

در دامنه خود از اعداد استفاده نکنید: زمانی که فردی نام دامنۀ شما را از شخص دیگری می شنود، نمی داند که در زمان تایپ دامنه باید از عدد استفاده کند یا آن را به شکل حروف بنویسد. برای مثال وب سایتcom می تواند به شکل NumberOne.com نیز نوشته شود.
از اشتباهات املایی پرهیز کنید: شاید در نگاه اول انتخاب دامنه (یا حتی نام تجاری) همراه با اشتباه املایی خلاقانه به نظر برسد. اما باید بدانید که در بیشتر مواقع این خلاقیت مخاطبانتان را گمراه می کند. بسیاری از مردم به خصوص ایرانی ها با املای زبان انگلیسی مشکل دارند. استفاده از یک غلط املایی به صورت عمدی تنها یادآوری دامنه تان را برای مخاطبان دشوارتر می کند.
در انتخاب دامنه از خط فاصله (-) استفاده نکنید: معمولاً کاربران به راحتی محل قرارگیری خط فاصله در دامنه را فراموش می کنند. استفاده از آن در نام دامنه ایدۀ جالبی نیست.
دامنه کوتاه انتخاب کنید: یک دامنه در بدترین حالت باید ۱۵ کاراکتر داشته باشد.

بررسی شبکه های اجتماعی و نام های تجاری: شبکه های اجتماعی را بررسی کنید تا مطمئن شوید صفحه شخصی، کانال، گروه و شناسه ای هم نام با با نام دامنه شما وجود نداشته باشد. بخاطر اینکه بهتراست در شبکه های اجتماعی هم شناسه ای هم نام با نام دامنه انتخاب کنید.
درضمن باید ببینید نام تجاری هم نام با نام دامنه یا نام کسب و کار شما از قبل ثبت نشده باشد. مطمئن باشید اگر این نکته را درنظرنگیرید در آینده برای شما، کسب و کار، و سایت شما مشکل بوجود خواهدآمد.
پیشنهاد: بهتراست نام دامنه انتخابی خود را روی یک برگه بنویسید و آن را به 10 نفر نشان دهید. اگر افراد کمی نام دامنه انتخابی را از نظر املا و تلفظ آسان و قابل بخاطرسپاری خواندند؛ باید نکات بالا را دوباره مدنظر قرارداده و دوباره نام دامنه جدیدی انتخاب کنید.


منتظر قسمت های بعدی آموزش طراحی سایت با وردپرس باشید
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
ارسال کننده موضوعات مشابه انجمن پاسخ ها تاریخ
M آموزش طراحی اپ برای ساعت اپل اخبار 1
R آموزش باز كردن قفل گوشي سامسونگ گفتگوی آزاد 0
J آموزش سئو قسمت اول گفتگوی آزاد 0
masoudfn آموزش تنظیمات درگاه پرداخت رایان پی آموزشهای وردپرس 0
grrrh درخواست آموزش ionCube آموزشهای وردپرس 1
M مباحث و مشکلات آموزش نصب وب سرور Apache مباحث و مشکلات سیستم عامل ها 0
aliilapro آموزش آموزش کرک یا نال قالب جی نیوز آموزشهای وردپرس 0
arezoshomali مسیر آموزش برنامه نویسی اندروید را بشناسید آموزش های برنامه نویسی 8
lordmehdi درخواست آموزش قرار دادن گروه کاربری در پائین انجمن آموزشهای زنفورو 6
mona.habibizadeh آموزش همه کلیدهای میانبر در محیط Gmail اخبار 0
E آموزش ترفند تبدیل اپلیکیشن فروشگاهی به کاتالوگ گفتگوی آزاد 0
sslri آموزش آموزش گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام آموزش های نرم افزار 0
maede آموزش افزودن ابزارک (تولبار) به ادیتور متن در چتروم پشتیبانی زنفورو 2
afshin171 درخواست آموزش تغییر دامنه زنفور آموزشهای زنفورو 1
sslri آموزش آموزش رایگان فارسی سازی قالب و افزونه وردپرس آموزشهای وردپرس 1
afshin171 درخواست آموزش راست چین و فارسی کردن قالب وردپرس آموزشهای وردپرس 3
afshin171 درخواست افزونه یا آموزش براس سئو کردن درخواست قالب و افزونه 0
aliilapro آموزش آموزش غیرفعال کردن اپدیت ویندوز 10 آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
alirahmani7443 راهنمایی در مورد قالب مرکز آموزش وردپرس قالب های وردپرس 1
Admin آموزش آموزش فعالسازی جستجوی پیشرفته در دسکتاپ ویندوز 10 آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
sslri آموزش آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام رایگان آموزش های پرمیوم 1
P آموزش دسترسی به [ شبکه TOR] با دو کلیک آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
F آموزش رایگان سئو وردپرس آموزشهای وردپرس 1
sslri نرم افزار دانلود ربات کامنت گذار در سایت ها + آموزش ویدئویی درخواست و دانلود نرم افزار 2
WALKER آموزش آموزش افزونه W3 Total Cache برای افزایش سرعت وردپرس آموزشهای وردپرس 0
soheilnew درخواست آموزش ساخت گروه کاربری vip با قابلیت پرداخت پشتیبانی زنفورو 0
WALKER آموزش آموزش تصویری قفل کردن کامپیوتر از راه دور در ویندوز 10 توسط Dynamic Lock آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
WALKER آموزش آموزش تغییر فونت پیش فرض ویندوز 10 آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
WALKER آموزش آموزش فعال سازی تم Light ویندوز 10 آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
WALKER آموزش آموزش غیرفعال کردن کورتانا در ویندوز 10 آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
A آموزش هک برنامه subcake اندروید با لاکی پچر آموزش ها 0
WALKER آموزش آموزش رفع خطای Combine Images Using CSS Sprites آموزشهای وردپرس 0
M آموزش استفاده و شخصی سازی Action Center در ویندوز 10 آموزش های نرم افزار 0
WALKER آموزش آموزش نمایش نقشه گوگل در سایت آموزشهای وردپرس 0
M آموزش ساخت واترارک با استفاده از نرم افزار Arclab Watermark Studio آموزش های نرم افزار 0
M آموزش بالا بردن امنیت گوشی با استفاده از نرم‌افزار Lookout Security Antivirus اندروید آموزش های نرم افزار 1
M آموزش رجیستر کردن IDM (کرک) آموزش های نرم افزار 0
M آموزش ساخت اکانت Origin آموزش های نرم افزار 0
M آموزش ساخت اکانت Steam درخواست کرک و فعال ساز نرم افزارها 0
M آموزش نصب بازی Fortnite آموزش های نرم افزار 0
WALKER آموزش آموزش نصب چایلد تم وردپرس آموزشهای وردپرس 0
saeedGeo آموزش فعال سازی ssl رایگان بر روی دامنه آموزش ها 0
WALKER آموزش آموزش نصب و راه اندازی افزونه MemberPress آموزشهای وردپرس 0
WALKER آموزش آموزش راه اندازی و تنظیم افزونه امنیتی Wordfence آموزشهای وردپرس 0
WALKER آموزش آموزش کار با افزونه Polylang آموزشهای وردپرس 0
TheFlash آموزش دانلود برخی از برنامه های پولی بازار و مارکت های دیگر (تصویری) آموزش های پرمیوم 0
A آموزش آموزش دانلود از سایت فیلیمو با افزونه مرورگر فایرفاکس آموزش های پرمیوم 1
A آموزش نصب دو بازی همزمان در اندروید آموزش های برنامه نویسی 0
WALKER آموزش آموزش حذف فیلد آدرس وب سایت از نظرات وردپرس آموزشهای وردپرس 0
J O K E R آموزش آموزش تغییر تصویر پس زمینه در مرورگر گوگل کروم آموزش های نرم افزار 0

موضوعات مشابه

بالا