خوش آمدید!

برای دریافت آخرین بروزرسانی‌های افزونه، استایل و ... نیازمند ثبت‌نام در انجمن می‌باشید تا با ما بروز بمانید!

ثبت نام!
آموزشهای وردپرس

WALKER

مدیر کل انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/13/18
نوشته‌ها
6,138
پسندها
5,594
امتیازها
113
محل سکونت
tehran
آنتی ویروس
2516

تا به حال به این فکر افتاده‌اید که یک سایت وردپرس طراحی کنید تا کاربران بتوانند برای عضویت در آن به خرید اشتراک بپردازند؟ اگر پاسختان به این سوال مثبت است، پس تا پایان این مطلب آموزشی با ما همراه باشید. با توجه به سادگی وردپرس، بیشتر کاربران دنیای وب از آن برای ساخت سایت‌هایی با امکان خرید اشتراک استفاده می‌کنند. طی این آموزش، بدون نیاز به هیچ دانش برنامه‌نویسی، به طراحی یک سایت وردپرس با امکان فوق می‌پردازیم.


برای شروع کار، به موارد زیر نیاز داریم:
  1. یک نام دامنه که همان آدرس وبسایتتان خواهد بود. مثلا afree.ir
  2. یک حساب میزبانی وب که وبسایتتان در آن ذخیره خواهد شد.
  3. یک افزونه‌ی عضویت که امکان خرید اشتراک در وبسایت را برای کاربر فراهم سازد.
برای ساخت یک وبسایت کامل با امکان خرید اشتراک در وردپرس، تنها نیم ساعت زمان لازم است که ما در تمام آن مدت از طریق این مطلب، شما را همراهی خواهیم کرد.

راه‌اندازی ویژگی‌های عضویت در وبسایت

اولین گام در این مرحله، نصب و فعال‌سازی افزونه‌ی «MemberPress» است. پس از فعال‌سازی افزونه، از بخش «MemberPress» وارد «Options» شوید تا تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.

2517


افزودن یک روش پرداخت

صفحه‌ی تنظیمات این افزونه به زبانه‌های مختلف تقسیم شده‌است. اولین چیزی که در این بخش باید تنظیم نمایید یک درگاه پرداخت است تا به شما اجازه دهد از کاربران برای عضویت، مبلغ دریافت کنید. برای اینکار، وارد زبانه‌ی «Payments» شده و درگاه پرداخت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

2518

افزونه‌ی «MemberPress» از درگاه‌های «PayPal»، «Stripe» و «Authorize.net» به سادگی پشتیبانی می‌کند تا بتوانید به صورت گسترده از سراسر دنیا به کسب درآمد بپردازید. روش پرداخت مورد نظر را انتخاب کرده و اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهید. همچنین با استفاده از دکمه‌ی «add» می‌توانید چندین روش پرداخت اضافه کنید. برای پرداخت‌های بین‌المللی معمولا دو گزینه استفاده می‌شوند: گزینه‌ی اول «Stripe» و گزینه‌ی دوم «PayPal» برای کسانی است که ترجیح می‌دهند اطلاعات کارتشان را وارد نکنند.

پس از پایان کار، برروی گزینه‌ی «Update Options» در پایین صفحه کلیک کنید، تا تغییرات اعمال شده ذخیره شوند و بتوانیم به قدم بعدی برویم.

ساخت طرح‌های اشتراک

گام بعدی تعریف طرح‌هایی است که کاربران می‌توانند خریداری کنند. هر درجه‌ی عضویت، قیمت، مزایا و دسترسی متفاوتی خواهد داشت. حتی می‌توانید یک اشتراک رایگان نیز در وبسایت داشته باشید تا کاربران بیشتری بتوانند در آن عضو شوند.


برای تعریف طرح‌ها مختلف، از افزونه‌ی «MemberPress» گزینه‌ی «Memberships» را انتخاب و برروی گزینه‌ی «Add New» کلیک کنید.

2519

در صفحه‌ی بعدی، یک نام برای این طرح وارد کنید و جزئیات این اشتراک را نیز در زیر آن شرح دهید. مبلغ و تاریخ انقضای اشتراک را نیز در پنل کناری مشخص نمایید.

2520

در مثالی که در تصویر بالا می‌بینید، یک عضویت یک ساله برای وبسایت ساخته‌ایم. پس از تکمیل بخش بالا، به پایین صفحه بروید تا گزینه‌های عضویت را تنظیم کنید. در این بخش می‌توانید مجوزها و دسترسی‌های آن طرح را مشخص نمایید.

2521

پس از اینکه طرح مورد نظرتان آماده شد، بر روی گزینه‌ی «Publish» کلیک کنید تا در دسترس عموم قرار بگیرد. این گام را به ازای هر طرحی که قصد ارائه‌ی آن را دارید تکرار کرده و سپس به قدم بعدی بروید.

ایجاد محدودیت دسترسی برای طرح‌های مختلف

گام بعدی ایجاد محدودیت برای طرح‌های مختلف است تا محتوای خود را برای هر عضو متفاوت کنیم. «MemberPress» بسیار ساده این قوانین را برای ما تعریف می‌کند. برای تنظیم این قوانین، از طریق افزونه‌ی «MemberPress» به بخش «Rules» رفته و برروی گزینه‌ی «Add New» در بالای صفحه کلیک کنید.

2522

این صفحه به شما اجازه می‌دهد که برای هر درجه‌ی عضویت شرایط و قوانین مختلفی را تعریف نمایید. برای مثال می‌توانید تمامی مطالبی را که یک تگ یا دسته‌بندی خاص دارند، تنها برای اعضایی با عضویت نقره‌ای در دسترس قرار دهید.

2523

حتی امکان تعریف کردن قوانین جزئی‌تر هم دارید. مثلا قادر هستید دسترسی به یک پست، صفحه‌ یا فقط یک آدرس خاص را تنها برای بخشی از اعضا امکان‌پذیر کنید.

در پایین صفحه، گزینه‌هایی برای تاریخ انقضا یا نمایش بخش بخش محتوا نیز وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید به جای اینکه تمام محتوا را یکدفعه در دسترس کاربر قرار دهید، آن‌ها را در گذر زمان و تک تک برای او فعال نمایید. تاریخ انقضا نیز پس از گذر یک زمان مشخصی، دسترسی کاربر به محتوا را قطع می‌کند. اگر از نیاز به این محتوا مطمئن نیستید، در تنظیمات آن تغییری ایجاد نکنید.

پس از اینکه قوانین مرتبط به محتوا را همانطور که می‌خواستید تعریف کردید، بر روی گزینه‌ی «Save Rule» کلیک کنید تا این قوانین، ذخیره شوند. این مراحل را به تعداد نیاز تکرار کنید تا محدودیت‌های مد نظر را برای هر عضو مشخص نمایید، سپس به سراغ قدم بعدی بروید.

افزودن محتوایی که فقط برای اعضا در دسترس باشد

با قوانینی که در مثال بالا تعریف کردیم، هر محتوایی که در آن از تگ «paid» استفاده شده باشد تنها برای اعضا در دسترس خواهد بود. حالا تنها کاری که باید بکنیم تولید محتوای مورد نظر و استفاده از تگ «paid» در آن است.

2524

افزونه‌ی «MemberPress» یک بخش با نام «MemberPress Unauthorized Access» در زیر ویراستار وردپرس اضافه می‌کند. این بخش به شما اجازه می‌دهد که یک پیغام مشخص کنید تا کاربرانی که عضو وبسایت نیستند، در هنگام باز کردن این صفحه، با آن مواجه شوند. شما می‌توانید از تنظیمات پیشفرض آن استفاده نمایید یا تنظیماتی را برروی آن اعمال کنید تا پیغام‌های مد نظر شما را به کاربر نمایش دهد.

2525

بعد از اینکه محتوای مخصوص اعضا را آماده کردید، برروی گزینه‌ی «publish» کلیک کنید تا پست مورد نظر منتشر شود. پس از بارگذاری مجدد صفحه، «MemberPress» یک پیغام راجع به موفقیت آمیز بودن عملیات به شما نمایش می‌دهد که بدانید محتوای این صفحه تنها برای کاربران خاصی قابل مشاهده است.

2526

ساخت صفحه‌ی خرید اشتراک

شما به یک صفحه نیاز دارید تا کاربران برای خرید اشتراک از طریق آن اقدام کنند. در این صفحه، کاربران می‌توانند اشتراک‌های مختلف را مشاهده کنند و پس از انتخاب طرح مورد نظر، به صفحه‌ی پرداخت بروند. همچنین کاربرانی که بخواهند وارد صفحات پولی و محدود شده‌ی سایت شوند نیز به این صفحه منتقل خواهند شد.

برای تنظیم این صفحه، از افزونه‌ی «MemberPress» صفحه‌ی «Groups» را باز کنید و برروی دکمه‌ی «Add New» کلیک نمایید.

2527

ابتدا یک نام برای صفحه‌ی پرداخت خودتان انتخاب کنید. این تیتری است که کاربر در صفحه مشاهده خواهد کرد. سپس به بخش «Group Options» رفته و طرح‌هایی که می‌خواهید در صفحه نمایش دهید را مشخص نمایید.

2528

همچنین می‌توانید از بین قالب‌های آماده‌ی «MemberPress» یک قالب برای لیست طرح‌هایتان برگزینید. پس از اعمال تغییرات مورد نظر، برروی گزینه‌ی «Publish» کلیک کنید تا صفحه‌ی خرید اشتراکتان برای عموم در دسترس قرار بگیرد. برای مشاهده‌ی صفحه‌ی خرید اشتراک می‌توانید پس از انتشار آن، برروی گزینه‌ی «View Group» کلیک نمایید.

2529

انتقال کاربران به صفحه‌ی خرید اشتراک

حالا که صفحه‌ی خرید اشتراک ما آماده است، باید کاربرانی را که هنوز عضو وبسایت نشده‌اند، به این صفحه منتقل کنیم. برای اینکار ابتدا از افزونه‌ی «MemberPress» به همان صفحه‌ی «Groups» بروید و آدرس «URL» صفحه‌ای که در گام قبلی ساختید را کپی کنید.

2530

پس از آن به بخش «Options» در «MemberPress» بروید و بخش «Unauthorized Access» را بیابید. در اینجا، گزینه‌ی «Redirect unauthorized visitors to a specific URL» را فعال کرده و «آدرس» (URL) را که قبلا کپی کرده بودید در آن وارد نمایید.

2531

در نهایت بر روی گزینه‌ی «Update Options» کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شوند. از این پس کاربرانی که عضو وبسایت نباشند، در هنگام باز کردن صفحات ویژه، به صفحه‌ی خرید منتقل خواهند شد.

افزودن فرم ثبت نام و ورود

حالا که تمامی بخش‌های وبسایت را آماده کرده‌ایم، زمان آن است که دسترسی به این بخش‌ها را برای کاربران آسان سازیم.

اولین کاری که باید انجام دهیم، ساخت یک فرم ورود برای اعضا است تا بتوانند وارد حساب خود شوند. از قسمت «نمایش» وارد بخش «ابزارک‌ها» شوید و «MemberPress login» را به بخش «sidebar» اضافه کنید.

2532

در قدم بعدی، لینک صفحه‌ی پرداخت را در منوی ناوبری (یا همان Navigation Menu) قرار می‌دهیم تا کاربران بتوانند طرح مورد نظرشان را انتخاب و در وبسایت ثبت نام کنند. برای اینکار می‌توانید در پنل مدیریت وردپرس، از منوی «نمایش» گزینه‌ی «فهرست‌ها» را انتخاب نمایید. در ستون سمت راست برروی گزینه‌ی «Groups» کلیک کنید تا باز شود و لیست صفحات پرداختی که قبلا ساخته‌اید را نمایش دهد.

2533

تیک کنار صفحه‌ی پرداخت را بزنید و برروی گزینه‌ی «افزودن به فهرست» (Add to Menu) کلیک کنید. حال صفحه‌ی خرید اشتراک در ستون سمت چپ اضافه شده است. با عمل کشیدن و رها کردن می‌توانید جای آن را در فهرست تغییر دهید، همچنین می‌توانید متن نمایشی آن در فهرست را نیز عوض کنید.

2534

پس از پایان کار بروی دکمه‌ی «ذخیره‌ی فهرست» کلیک نمایید تا تغییرات شما اعمال شوند. حالا می‌توانید از پنل مدیریت وردپرس خارج شده و وبسایت خودتان را در عمل مشاهده کنید.

2535

وبسایت‌تان را گسترش دهید

افزونه‌ی «MemberPress» بسیار قدرتمند است و به راحتی اجازه‌ی گسترش وبسایتتان را می‌دهد. همچنین به خوبی در کنار سایر افزونه‌ها از جمله «LearnDash»، «BuddyPress» و «bbPress» کار می‌کند که بسته به نیاز وبسایت خود می‌توانید از هر کدام استفاده کنید و امکانات متفاوتی را برای کاربرانتان فراهم سازید.
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Admin
ارسال کننده موضوعات مشابه انجمن پاسخ ها تاریخ
M مباحث و مشکلات آموزش نصب وب سرور Apache مباحث و مشکلات سیستم عامل ها 0
M آموزش نصب بازی Fortnite آموزش های نرم افزار 0
WALKER آموزش آموزش نصب چایلد تم وردپرس آموزشهای وردپرس 0
A آموزش نصب دو بازی همزمان در اندروید آموزش های برنامه نویسی 0
J O K E R آموزش آموزش ایجاد فایل پشتیبان (فایل نصبی) برنامه نصب شده آموزش های نرم افزار 0
WALKER آموزش آموزش نصب لینوکس در کنار ویندوز آموزش های سیستم عامل لینوکس 0
WALKER آموزش آموزش کامل نصب و فعال سازی افزونه سئو وردپرس yoast آموزشهای وردپرس 1
WALKER آموزش آموزش تصویری نصب وردپرس آموزشهای وردپرس 0
WALKER آموزش آموزش نصب قالب جوملا آموزشها 0
WALKER آموزش آموزش رفع مشکل نصب افزونه و قالبهای وردپرس آموزشهای وردپرس 0
aylarma آموزش خرید فالوور اینستاگرام گفتگوی آزاد 0
R آموزش باز كردن قفل گوشي سامسونگ گفتگوی آزاد 0
J آموزش سئو قسمت اول گفتگوی آزاد 0
masoudfn آموزش تنظیمات درگاه پرداخت رایان پی آموزشهای وردپرس 0
grrrh درخواست آموزش ionCube آموزشهای وردپرس 1
aliilapro آموزش آموزش کرک یا نال قالب جی نیوز آموزشهای وردپرس 0
arezoshomali مسیر آموزش برنامه نویسی اندروید را بشناسید آموزش های برنامه نویسی 8
lordmehdi درخواست آموزش قرار دادن گروه کاربری در پائین انجمن آموزشهای زنفورو 6
mona.habibizadeh آموزش همه کلیدهای میانبر در محیط Gmail اخبار 0
E آموزش ترفند تبدیل اپلیکیشن فروشگاهی به کاتالوگ گفتگوی آزاد 0
sslri آموزش آموزش گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام آموزش های نرم افزار 0
maede آموزش افزودن ابزارک (تولبار) به ادیتور متن در چتروم پشتیبانی زنفورو 2
afshin171 درخواست آموزش تغییر دامنه زنفور آموزشهای زنفورو 1
sslri آموزش آموزش رایگان فارسی سازی قالب و افزونه وردپرس آموزشهای وردپرس 1
afshin171 درخواست آموزش راست چین و فارسی کردن قالب وردپرس آموزشهای وردپرس 3
afshin171 درخواست افزونه یا آموزش براس سئو کردن درخواست قالب و افزونه 0
aliilapro آموزش آموزش غیرفعال کردن اپدیت ویندوز 10 آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
alirahmani7443 راهنمایی در مورد قالب مرکز آموزش وردپرس قالب های وردپرس 1
Admin آموزش آموزش فعالسازی جستجوی پیشرفته در دسکتاپ ویندوز 10 آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
sslri آموزش آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام رایگان آموزش های پرمیوم 1
P آموزش دسترسی به [ شبکه TOR] با دو کلیک آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
F آموزش رایگان سئو وردپرس آموزشهای وردپرس 1
sslri نرم افزار دانلود ربات کامنت گذار در سایت ها + آموزش ویدئویی درخواست و دانلود نرم افزار 2
WALKER آموزش آموزش افزونه W3 Total Cache برای افزایش سرعت وردپرس آموزشهای وردپرس 0
soheilnew درخواست آموزش ساخت گروه کاربری vip با قابلیت پرداخت پشتیبانی زنفورو 0
A آموزش طراحی سایت با وردپرس آموزشهای وردپرس 0
WALKER آموزش آموزش تصویری قفل کردن کامپیوتر از راه دور در ویندوز 10 توسط Dynamic Lock آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
WALKER آموزش آموزش تغییر فونت پیش فرض ویندوز 10 آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
WALKER آموزش آموزش فعال سازی تم Light ویندوز 10 آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
WALKER آموزش آموزش غیرفعال کردن کورتانا در ویندوز 10 آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
M آموزش طراحی اپ برای ساعت اپل اخبار 1
A آموزش هک برنامه subcake اندروید با لاکی پچر آموزش ها 0
WALKER آموزش آموزش رفع خطای Combine Images Using CSS Sprites آموزشهای وردپرس 0
M آموزش استفاده و شخصی سازی Action Center در ویندوز 10 آموزش های نرم افزار 0
WALKER آموزش آموزش نمایش نقشه گوگل در سایت آموزشهای وردپرس 0
M آموزش ساخت واترارک با استفاده از نرم افزار Arclab Watermark Studio آموزش های نرم افزار 0
M آموزش بالا بردن امنیت گوشی با استفاده از نرم‌افزار Lookout Security Antivirus اندروید آموزش های نرم افزار 1
M آموزش رجیستر کردن IDM (کرک) آموزش های نرم افزار 0
M آموزش ساخت اکانت Origin آموزش های نرم افزار 0
M آموزش ساخت اکانت Steam درخواست کرک و فعال ساز نرم افزارها 0

موضوعات مشابه

بالا