خوش آمدید!

برای دریافت آخرین بروزرسانی‌های افزونه، استایل و ... نیازمند ثبت‌نام در انجمن می‌باشید تا با ما بروز بمانید!

ثبت نام!

بهترین دمنوش برای پریود شدن | دمنوش برای قاعدگی زود و بدون درد

گفتگوی آزاد

bahram5280

کاربر تایید شده
تاریخ ثبت‌نام
7/26/22
نوشته‌ها
4
پسندها
0
امتیازها
1
محل سکونت
رشت
woman-period-cramps-hero.ashx
انتخاب انواع دمنوش برای درد پریود شدن تاثیر زیادی روی کاهش دردهای پریودی و خلاصی از بسیاری از مشکلات دیگر دارد. شما عزیزان در کنار مصرف بهترین دمنوش برای پریودی باید تغذیه خود را نیز رعایت نمایید. بسیاری از خانم‌ها برای رهایی از مشکلات قاعدگی از داروهای شیمیایی مانند قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌‌کنند. استفاده از این قرص‌ها ممکن است باعث عوارضی مانند حالت تهوع، سرگیجه، افزایش وزن و… شود.

استفاده از بهترین دمنوش برای قاعدگی به شما در حل مشکلات قاعدگی بدون عوارض کمک بسیار زیادی می‌کند. قبل از استفاده از حتی بهترین دمنوش برای قاعدگی، باید از باردار نبودن خود مطمئن شوید. بسیاری از مادران بدون اطلاع از بارداری خود اقدام به مصرف دمنوش برای کاهش درد پریود شدن می‌کنند که می‌تواند موجب سقط جنین می‌شوند. بهترین دمنوش برای قاعدگی درناک تا حد زیادی به ترکیبات آن بستگی دارد.

افزایش سطح استروژن در بدن باعث تنظیم پریودی می‌شود. مصرف میوه‌ها و سبزیجات حاوی ویتامین سی تاحد زیادی به افزایش سطح این هورمون و تنظیم چرخه پریودی کمک می‌کند. مصرف شکر زرد به صورت محلول در یک لیوان آب، 10 روز قبل از قاعدگی به کاهش دردها و بازشدن قاعدگی کمک زیادی می‌کند. در ادامه به معرفی بهترین دمنوش برای پریود شدن می‌پردازیم:

دمنوش رازیانه برای باز شدن پریود​

دمنوش رازیانه بهترین دمنوش برای پریود شدن سریع است. دمنوش رازیانه برای پریود شدن با خواص استروژنی خود باعث تنظیم هورمون استروژن و افزایش گردش خون می‌شود. برای تهیه این دمنوش باید یک چهارم قاشق غذاخوری رازیانه را با یک لیوان آبجوش ترکیب نمائید. مدت زمان دم‌کشیدن این دمنوش حدود 6 تا 8 دقیقه است.

دمنوش زعفران برای قاعدگی​

زعفران به گیاه شاداب‌کننده و بهترین دمنوش برای پریود شدن معروف است. این گیاه با افزایش سروتونین مغز باعث شادابی و نشاط می‌شود. طبع این گیاه گرم و خشک است. زعفران دارای تاثیر زیادی برروی پریودی است. بهترین دمنوش برای قاعدگی همین زعفران است. برای طرز تهیه دمنوش زعفران برای پریود شدن، باید نصف قاشق چایخوری زعفران را با یک لیوان آبجوش ترکیب نمائید. مدت زمان دم‌کشیدن این دمنوش مفید برای پریودی 5 دقیقه است.

دمنوش جعفری برای پریود شدن​

جعفری از جمله گیاهان ممنوع در پروسه بارداری است. بسیاری از پزشکان طب‌سنتی، مادران باردار را از مصرف جعفری به دلیل خونریزی و سقط جنین منع می‌کنند. جعفری به علت داشتن ویتامین سی نقش مهمی در تنظیم پریودی و کاهش اختلالات قاعدگی مانند دل‌درد، حالت تهوع و.. دارد. ویتامین سی با افزایش هورمون استروژن و تنظیم این هورمون باعث تنظیم پروسه قاعدگی می‌شود. همچنین جعفری با داشتن ویتامین‌هایی مانند ویتامین K باعث افزایش تحریک تخمدان‌ها و همچنین انقباضات عضلات رحم و افزایش خونریزی می‌شود.

میزان مصرف مجاز دمنوش جعفری برای قاعدگی در طول روز 6 گرم از این گیاه است. طرز تهیه دمنوش برای پریود شدن با جعفری بسیار آسان است حدود 6 گرم جعفری را می‌توانید در سه لیوان آب جوشانده و در طی روز مصرف نمائید.

هر گیاهی دارای خواص و مضراتی برای بدن است. مصرف بیش از اندازه هرگیاهی به بدن شما آسیب‌های زیادی وارد می‌کند. مهمترین عوارض مصرف بیش از حد جعفری شامل موارد زیر است:

  • بروز حالت تهوع و دل‌پیچه
  • سقط جنین در صورت باردار بودن
  • افزایش سایز مردمک چشم
  • کاهش حس اندام‌های مختلف بدن
  • بروز اختلالات عقلی مانند سردرگمی و توهم
بیشتر بخوانید: دمنوش چیست؟ انواع دم نوش ها

دمنوش پونه برای پریود شدن​

پونه گیاهی با خواص بیشمار است. بسیاری از مشکلات قاعدگی ناشی از طبع سرد و سردی رحم است. پونه با طبعی گرم و خشک خود انتخابی مناسب برای تنظیم قاعدگی و کاهش مشکلات پریودی خواهد بود. مکانیسم عمل دمنوش پونه برای پریود شدن از طریق تنظیم هورمون‌های استروژن و پروژسترون است.

برای تهیه دمنوش پونه می‌توانید از پونه خشک و یا تازه استفاده نمائید. یک قاشق چایخوری پونه خشک را با یک لیوان آبجوش مخلوط کنید. مدت زمان دم‌کشیدن این مخلوط 5 تا 7 دقیقه است. مبتلایان به فشار خون در مصرف پونه احتیاط نمایند. میزان متعادل استفاده این دمنوش یک لیوان در روز است.

دمنوش بابونه برای زود پریود شدن​

بسیاری از خانم‌ها در کشورهای مختلف برای پریود‌شدن از بابونه به عنوان بهترین دمنوش برای پریود شدن استفاده می‌کنند. بابونه با تسریع گردش خون و تقویت تخمدان‌ها از بروز مشکلات قاعدگی جلوگیری می‌نماید. همچنین بابونه با خاصیت آرام بخشی خود مانع از بسیاری از ناراحتی‌های روحی و روانی در بارداری می‌شود. استفاده از این دمنوش 10 روز قبل از پریودی به کاهش تمام دردها و بهبود حالات روانی کمک می‌کند.

برای تهیه بهترین دمنوش برای پریودی با بابونه، باید یک قاشق چایخوری گل بابونه را با یک لیوان آبجوش مخلوط نمائید. مدت زمان دم‌کشیدن این ترکیب 5 تا 7 دقیقه است. میزان استفاده از دمنوش بابونه برای پریودی 1 تا 2 لیوان در روز است. بابونه با طبع گرم و خشک خود، بهترین دمنوش برای پریودی است.

دمنوش آویشن برای پریود شدن​

دمنوش آویشن نیز مانند جعفری به عنوان بهترین دمنوش برای پریودی در سراسر جهان شناخته می‌شود. آویشن با خاصیت آرامبخشی خود از بروز استرس و اضطراب‌های دوران قاعدگی و همچنین پیش از آن جلوگیری می‌نماید. طبع این گیاه گرم و خشک است. آویشن با طبع گرم خود، سردی رحم و تخمدان‌ها را برطرف می‌کند. تهیه دمنوش آویشن بسیار ساده است. یک قاشق چایخوری آویشن را با یک لیوان آبجوش مخلوط کنید. مدت دم‌کشیدن این ترکیب 10 دقیقه است. دمنوش جعفری، بهترین دمنوش برای پریود شدن است.

میزان استفاده یک لیوان در چند روز اول قاعدگی است. ضررهای مصرف زیاد آویشن شامل موارد زیر است:

  • افزایش فشار خون
  • سقط جنین در صورت باردار بودن
  • بروز سردرد
  • بروز مشکلات پوستی مانند خارش و التهاب به خاطر طبع گرم آویشن

دمنوش گل گاوزبان برای پریود شدن​

گل گاوزبان به عنوان یکی از بهترین آرامبخش‌ها در سراسر جهان شناخته می‌شود. بروز علائمی مانند استرس، افکار نگران‌کننده، انواع وسواس فکری قبل از پریود با این دمنوش قابل درمان است. گل گاوزبان طبعی گرم و خشک دارد. گرم‌شدن رحم در نتیجه مصرف این دمنوش باعث بازشدن و منظم‌شدن قاعدگی می‌گردد. حتماً این دمنوش را با برگ‌های تازه گل گاوزبان تهیه نمائید. برای تهیه این دمنوش چند برگ گل گاوزبان را با یک لیوان آبجوش به مدت 5 دقیقه دم نمائید. همراه این دمنوش می‌توانید از نبات و یا عسل نیز استفاده نمائید. افراد مبتلا به فشارخون بالا، باید از دمنوش‌های دیگر برای قاعدگی استفاده نمایند.

دمنوش زرشک برای قاعدگی​

زرشک حاوی ماده‌ای به نام آلکالوئید است. آلکالوئید تاثیر زیادی در تنظیمات انقباضات رحم دارد. زرشک خون را پاکسازی و با گردش بهتر خون به دفع بهتر آن در هنگام قاعدگی کمک می‌کند. طبع سرد و خشک زرشک بهترین دمنوش برای قاعدگی افراد گرم‌مزاج است. افراد سردمزاج باید از دمنوش‌های دیگری مانند بابونه، گل گاوزبان و… استفاده نمایند. مصرف بیش از اندازه زرشک منجر به ناراحتی‌های گوارشی، آلرژی و… بسیاری از مشکلات دیگر می‌شود.

برای تهیه دمنوش زرشک، یک قاشق غذاخوری زرشک را با دو لیوان آبجوش ترکیب نمائید. مدت زمان دم‌کشیدن این دمنوش برای پریود شدن حدود 10 دقیقه است. برای رفع ترشی زرشک می‌توان آن را با نبات و یا عسل ترکیب نمائید.

دمنوش زنجبیل برای قاعدگی​

زنجبیل به دلیل داشتن طبع گرم و خشک خود برای افرادسردمزاج انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. این گیاه بهترین درمان برای سردرد پریودی، حالت تهوع و رفع انواع مشکلات گوارشی است. هنگام قاعدگی مشکلاتی مانند ریفلاکس، نفخ و ترشی معده بیشتر می‌شود. زنجبیل با گرمی‌بخشی به رحم و درمان مشکلات گوارشی ناشی از قاعدگی به مقدار زیادی حل خواهد شد. دمنوش زنجبیل با استفاده از زنجبیل خشک و تازه تهیه می‌شود. برای تهیه این دمنوش مقدار کمی زنجبیل را با یک لیوان آبجوش ترکیب کنید. مدت زمان دم‌کشیدن این دمنوش برای پریود شدن حدود 5 دقیقه است. مبتلایان به فشارخون بالا از دمنوش‌های دیگر مانند بابونه استفاده نمایند.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین لپ تاپ دانشجویی

دمنوش زیره سبز برای قاعدگی​

زیره سبز خواصی شبیه هورمون استروژن دارد. تنظیم استروژن تاثیر بسیار زیادی برروی تنظیم قاعدگی و بازشدن آن دارد. ترکیبات زیره سبز بهترین درمان برای مشکلات گوارشی مانند نفخ است. دمنوش زیره سبز با دفع عفونت از رحم و تخمدان‌ها باعث پاکسازی رحم و تنظیم قاعدگی می‌شود. استفاده از این گیاه حتی به مقدار کم در زنان باردار باعث سقط جنین خواهد شد.

برای تهیه دمنوش برای پریود شدن باید یک قاشق چایخوری زیره سبز را با یک لیوان آبجوش ترکیب نمائید. مدت زمان دم‌کشیدن این دمنوش برای پریود شدن 10 دقیقه است. این دمنوش را می‌توانید همراه نبات و یا شکر قهوه‌ای میل نمائید. دمنوش زیره برای پریودی برای مبتلایان به ناراحتی ریه و انواع آلرژی انتخاب مناسبی نیست.

دمنوش گل محمدی برای قاعدگی​

شنیدن نام گل محمدی بسیاری از افراد را به یاد آرامش و حس خوب می‌اندازد. این گیاه سرشار از ویتامین سی و سایر مواد معدنی برای تقویت سیستم ایمنی و بنیه افراد است. تقویت بنیه تاثیر زیادی در پیشگیری از دردهای قاعدگی و همچنین قاعدگی منظم دارد. بسیاری از خانم‌ها با مصرف دمنوش برای پریود شدن، حالات روحی و روانی قبل از قاعدگی و در حین قاعدگی را تجربه نمی‌کنند. برای تهیه این دمنوش خوش عطر، چند غنچه گل محمدی را با یک لیوان آبجوش ترکیب کنید. مدت زمان دم‌کشیدن این دمنوش حدود 10 دقیقه است.

دمنوش برگ به برای قاعدگی​

میوه به و برگ به سرشار از ویتامین سی است. ویتامین سی با افزایش هورمون استروژن باعث تنظیم قاعدگی و رفع بسیاری از مشکلات این دوره مانند دل‌درد، عدم خونریزی و… می‌شود. برگ‌های این گیاه طبعی گرم و معتدل دارد. دمنوش برگ به، به دلیل داشتن طبعی معتدل، برای همه انواع مزاج مناسب است. برگ به یک دمنوش قوی برای پریود شدن است.

برای تهیه دمنوش برگ به، باید حدود 7 تا 8 برگ را با دو لیوان آبجوش ترکیب نمائید. مدت زمان دم‌کشیدن این دمنوش برای پریود شدن 20 دقیقه است. حتماً قبل از دم‌کردن و تهیه این دمنوش، برگ‌های به را با آب تمیز بشوئید.

جمع بندی​

پریودی و دردهای قاعدگی از مشکلات رایج زنان سراسر دنیا است. بسیاری از خانم‌های برای کاهش این دردها و بازشدن قاعدگی از داروهای شیمیایی و دمنوش‌های گیاهی استفاده می‌کنند. دمنوش‌های گیاهی در بین خانم‌ها برای رفع مشکلات قاعدگی محبوبیت زیادی دارد. دمنوش مناسب برای پریودی به شما برای کاهش دردهای قاعدگی کمک بسیار زیادی می‌کند. بهترین دمنوش برای پریودی، دمنوشی مناسب مزاج افراد و مناسب با شرایط بدنی است. دمنوش‌های گوناگونی مانند زنجبیل، بابونه، زرشک، برگ به برای درمان انواع مشکلات گوارشی نیز مناسب هستند.

منبع: فارسی‌رو
 
ارسال کننده موضوعات مشابه انجمن پاسخ ها تاریخ
M بهترین رنگ پیراهن مردانه برای پوست سبزه و گندمی گفتگوی آزاد 0
M بهترین رنگ پیراهن مردانه برای پوست سبزه و گندمی گفتگوی آزاد 0
M بهترین رنگ پیراهن مردانه برای پوست سبزه و گندمی گفتگوی آزاد 0
S چه افرادی بهترین شانس را برای دریافت بورسیه ی تحصیلی دارند؟ گفتگوی آزاد 0
B راهنمای انتخاب بهترین لپ تاپ دانشجویی اخبار 0
aylarma بهترین سایت برای سیستم همکاری در فروش فالوور گفتگوی آزاد 0
aylarma بهترین سایت خرید فالوور واقعی در اینستاگرام گفتگوی آزاد 0
A بهترین سایت های خرید فالوور واقعی ایرانی اینستاگرام گفتگوی آزاد 0
aylarma بهترین سایت برای خرید پیج اینستاگرام واقعی گفتگوی آزاد 0
aylarma بهترین سایت برای خرید پیج اینستاگرام واقعی گفتگوی آزاد 0
R بهترین بازی های PS2 گفتگوی آزاد 0
R مرینت از بهترین شخصیت های کارتونی گفتگوی آزاد 0
A افزونه weForms بهترین افزونه فرم ساز برای وردپرس وی فرم افزونه های وردپرس 0
aylarma معرفی بهترین سایت فروش فالوور واقعی ایرانی از دیجی فالوور گفتگوی آزاد 1
aylarma بهترین و معتبرترین سایت خرید فالوور واقعی ایرانی اینستاگرام گفتگوی آزاد 0
A بهترین و کامل ترین سایت خرید ویو اینستاگرام گفتگوی آزاد 1
M بهترین و ارزانترین ارائه دهنده گان هاست گفتگوی آزاد 6
E بهترین افزونه های فروش فایل در وردپرس افزونه های وردپرس 0
elinaz بهترین روش برای شارژ کردن موبایل آموزش های سخت افزار 1
mona.habibizadeh پرفروش ترین لوازم جانبی کامپیوتر در ایران ؛ بهترین های بازار آنلاین آموزش های نرم افزار و سخت افزار 0
mona.habibizadeh معرفی بهترین بازی های بتل رویال بازی های اندروید 0
mona.habibizadeh معرفی انواع بهترین تلسکوپ ها اخبار 0
B بهترین برنامه های تماس تصویری برای اندروید نرم افزارهای اندروید 0
mona.habibizadeh دانلود بهترین نرم افزارهای تبدیل فرمت آهنگ در ویندوز، iOS و اندروید آموزش های نرم افزار 0
mona.habibizadeh معرفی بهترین بازی های علمی تخیلی بازی های اندروید 0
mona.habibizadeh خرید بهترین کیف گوشی و کاور گوشی اخبار 1
mona.habibizadeh بهترین شارژرهای وایرلس برای گوشی های آیفون و اندروید گفتگوی آزاد 1
mona.habibizadeh بهترین بازی های ویدیویی اندروید بازی های اندروید 0
mona.habibizadeh معرفی بهترین بازی های جنگی اندروید بازی های اندروید 2
M بهترین افزونه سرعت وردپرس افزونه های وردپرس 3
I مباحث و مشکلات جدیدترین و بهترین رجیستری برای pot player مباحث و مشکلات نرم افزار 3
S بحث و گفتگو در زمینه انتخاب بهترین نرم افزار تصویر برداری از صفحه نمایش مباحث و مشکلات نرم افزار 0
S بحث و گفتگو در زمینه انتخاب بهترین نرم افزار ویرایش فایلهای ویدئویی مباحث و مشکلات نرم افزار 0
S بحث و گفتگو در زمینه انتخاب بهترین پلیر پخش فیلم مباحث و مشکلات نرم افزار 0
S بحث و گفتگو در زمینه انتخاب بهترین نرم افزار مبدل فایل های ویدئویی مباحث و مشکلات نرم افزار 0
S بحث و گفتگو در مورد انتخاب بهترین نرم افزار ریکاوری مباحث و مشکلات نرم افزار 0
WALKER آموزش بهترین افزونه های گوگل کروم برای وردپرس آموزشهای وردپرس 0
WALKER معرفی: بهترین افزونه‌های تبدیل سایت وردپرس به اپلیکیشن موبایل آموزشهای وردپرس 0
WALKER دانلود بهترین افزونه کش وردپرس برای افزایش سرعت با عنوان WP Fastest Cache افزونه های وردپرس 0
WALKER آموزش سئو وردپرس چیست؟ بهترین افزونه سئو وردپرس و راهکار طلایی آموزشهای وردپرس 1
Magical اندروید دانلود MX Player Pro 1.10.33 - نرم افزار ام اکس پلیر بهترین ویدیو و موزیک پلیر اندروید + لایت + مود + رایگان + کلون + رنگی نرم افزارهای اندروید 0
Magical اندروید دانلود A+ Gallery Photos & Videos Full 2.2.23.1 - بهترین نرم افزار گالری برای اندروید نرم افزارهای اندروید 0
Magical دانلود Learn Languages - 5000 Phrases Full 2.4.3 - بهترین نرم افزار یادگیری زبان خارجی برای اندروید نرم افزارهای اندروید 0
Magical دانلود GymACE Pro: Workout & Body Log 1.6.2-pro - نرم افرار مجموعه بهترین تمرینات ورزشی برای اندروید نرم افزارهای اندروید 0
Magical دانلود U-Dictionary:Best English Learning Dictionary 4.0.5 - نرم افزار بهترین لغت نامه و برنامه یادگیری انگلیسی برای اندروید نرم افزارهای اندروید 0
Magical دانلود Greenify 4.5.1 - بهترین نرم افزار بهینه ساز عملکرد گوشی برای اندروید + مود نرم افزارهای اندروید 0
Magical دانلود Applock Pro 1.39 - بهترین ابزار قفل گذاری اپلیکیشن ها برای اندروید نرم افزارهای اندروید 0
B دمنوش چیست؟ انواع دم نوش ها گفتگوی آزاد 0
R روش کاربردی برای حذف تاریخ از URL های وردپرس گفتگوی آزاد 0
R دو روش کاربردی برای حذف تاریخ از URL های وردپرس آموزش های نرم افزار و سخت افزار 0

موضوعات مشابه

بالا