خوش آمدید به انجمن ای فری

بازدیدکننده گرامی برای دسترسی به تمامی امکانات در انجمن عضو شوید. پس از ثبت نام و ورود به سیستم ، می توانید موضوعات ایجاد کنید ، پاسخ به موضوعات موجود ارسال کنید ، به اعضای انجمن امتیاز دهید ، اقدام به خرید و فروش کنید ، و موارد دیگر. عضویت، سریع و کاملاً رایگان است ، پس منتظر چی هستی؟

درخواست راهنمایی

اگر نیاز به راهنمایی دارید درخواست خود را ثبت کنید

فروشگاه

قالب و افزونه و محصولات خود را میتوانید اینجا خرید و فروش کنید

دانلود منابع

قالب و افزونه های جدید و بروز را میتوایند از اینجا دانلود کنید

فناوری Time Lapse چیست؟

mona.habibizadeh

کاربر تایید شده
عضویت
10/15/19
ارسال ها
101
امتیاز واکنش
74
آیا به تکنولوژی تایم لپس در تصویربرداری علاقه‌مندید؟ با ما همراه باشید تا معرفی جامعی از تایم لپس و بهترین نرم افزارهای آن داشته باشیم.

تصویر برداری تایم لپس یا زمان‌گریز شیوه‌ای است که در آن فرکانس ضبط فریم‌ها در یک سکانس، کمتر از فرکانس مشاهده آنها در همان سکانس است. زمانی که نتیجه کار با سرعت عادی پخش می‌شود، به نظر می‌رسد که زمان با سرعت بیشتری می‌گذرد. مواردی که بیشتر موضوع تصویربرداری زمان‌گریز هستند شامل حرکت ابر، رشد گیاهان، فساد میوه‌ها، پیشرفت ساخت سازه‌ها و تردد مردم در شهرها می‌شود. از این رو این تکنولوژی بسیار بین مردم محبوب است زیرا می‌توان تصاویر و فیلم‌های شگفت‌انگیزی را به وسیله آن تولید کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا نحوه کار این تکنولوژی و چند اپلیکیشن کاربردی را معرفی کنیم. با پلازامگ همراه باشید.

بهترین برنامه های تایم لپس


فناوری Time Lapse چیست؟
عکاسی زمان‌گریز روشی است که به موجب آن فرکانس ضبط فریم‌های فیلم (نرخ فریم) بسیار بیشتر از فرکانس مورد استفاده برای مشاهده توالی پخش می شود. وقتی با سرعت عادی آن را پخش می‌کنیم، زمان به‌نظر سریع‌تر می‌گذرد و همین اتفاق باعث گریز آن می‌شود. این تکنولوژی در فیلمبرداری نیز استفاده می‌شود، بدین صورت که سرعت فریم را پایین می‌آورند که نتیجه آن حرکت آهسته یا اسلو موشن است. عکس این اتفاق نیز تندنمایی یا Fast Motion نامیده می‌شود.

تایم لپس چیست


بهترین مثال برای توضیح این تکنولوژی، انیمیشن‌های استاپ موشن هستند که در آن اجسام تکان نمی‌خورند؛ بجای آن در هر برداشت یک نفر بصورت دستی آن را تکان می‌دهد و دوباره از آن سکانس عکاسی می‌کند و این روش تا پایان کار ادامه دارد. سپس عکس‌ها را کنار یکدیگر قرار می‌دهند و تبدیل به فیلم می‌کنند که در سرعت نرمال، اینطور به نظر می‌آید که آن جسم درحال حرکت کردن است.

نحوه کار این تکنولوژی بدین صورت است که فیلم‌ها معمولا در 24 فریم در ثانیه ضبط می‌شوند؛ یعنی در هر ثانیه 24 تصویر از مقابل چشم عبور می‌کند. در شرایط نرمال، دوربین فیلم‌برداری 24 تصویر را در ثانیه ضبط می‌کند و از آنجا که سرعت ضبط و پخش یکی هستند، حرکت تصویر عادی به نظر می‌رسد.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا