خوش آمدید!

برای دریافت آخرین بروزرسانی‌های افزونه، استایل و ... نیازمند ثبت‌نام در انجمن می‌باشید تا با ما بروز بمانید!

ثبت نام!
آموزش های نرم افزار و سخت افزار

mona.habibizadeh

کاربر تایید شده
تاریخ ثبت‌نام
10/15/19
نوشته‌ها
101
پسندها
77
امتیازها
28
آیا به تکنولوژی تایم لپس در تصویربرداری علاقه‌مندید؟ با ما همراه باشید تا معرفی جامعی از تایم لپس و بهترین نرم افزارهای آن داشته باشیم.

تصویر برداری تایم لپس یا زمان‌گریز شیوه‌ای است که در آن فرکانس ضبط فریم‌ها در یک سکانس، کمتر از فرکانس مشاهده آنها در همان سکانس است. زمانی که نتیجه کار با سرعت عادی پخش می‌شود، به نظر می‌رسد که زمان با سرعت بیشتری می‌گذرد. مواردی که بیشتر موضوع تصویربرداری زمان‌گریز هستند شامل حرکت ابر، رشد گیاهان، فساد میوه‌ها، پیشرفت ساخت سازه‌ها و تردد مردم در شهرها می‌شود. از این رو این تکنولوژی بسیار بین مردم محبوب است زیرا می‌توان تصاویر و فیلم‌های شگفت‌انگیزی را به وسیله آن تولید کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا نحوه کار این تکنولوژی و چند اپلیکیشن کاربردی را معرفی کنیم. با پلازامگ همراه باشید.

بهترین برنامه های تایم لپس


فناوری Time Lapse چیست؟
عکاسی زمان‌گریز روشی است که به موجب آن فرکانس ضبط فریم‌های فیلم (نرخ فریم) بسیار بیشتر از فرکانس مورد استفاده برای مشاهده توالی پخش می شود. وقتی با سرعت عادی آن را پخش می‌کنیم، زمان به‌نظر سریع‌تر می‌گذرد و همین اتفاق باعث گریز آن می‌شود. این تکنولوژی در فیلمبرداری نیز استفاده می‌شود، بدین صورت که سرعت فریم را پایین می‌آورند که نتیجه آن حرکت آهسته یا اسلو موشن است. عکس این اتفاق نیز تندنمایی یا Fast Motion نامیده می‌شود.

تایم لپس چیست


بهترین مثال برای توضیح این تکنولوژی، انیمیشن‌های استاپ موشن هستند که در آن اجسام تکان نمی‌خورند؛ بجای آن در هر برداشت یک نفر بصورت دستی آن را تکان می‌دهد و دوباره از آن سکانس عکاسی می‌کند و این روش تا پایان کار ادامه دارد. سپس عکس‌ها را کنار یکدیگر قرار می‌دهند و تبدیل به فیلم می‌کنند که در سرعت نرمال، اینطور به نظر می‌آید که آن جسم درحال حرکت کردن است.

نحوه کار این تکنولوژی بدین صورت است که فیلم‌ها معمولا در 24 فریم در ثانیه ضبط می‌شوند؛ یعنی در هر ثانیه 24 تصویر از مقابل چشم عبور می‌کند. در شرایط نرمال، دوربین فیلم‌برداری 24 تصویر را در ثانیه ضبط می‌کند و از آنجا که سرعت ضبط و پخش یکی هستند، حرکت تصویر عادی به نظر می‌رسد.
 

موضوعات مشابه

بالا