خوش آمدید!

برای دریافت آخرین بروزرسانی‌های افزونه، استایل و ... نیازمند ثبت‌نام در انجمن می‌باشید تا با ما بروز بمانید!

ثبت نام!

نکاتی که باید درباره پیراهن مردانه بدانید

  • نویسنده موضوع Bmtips
  • تاریخ شروع
گفتگوی آزاد

Bmtips

کاربر تایید شده
تاریخ ثبت‌نام
12/24/20
نوشته‌ها
15
پسندها
0
امتیازها
1
خرید لباس مردانه

یکی از مهم ترین لباس های مردانه پیراهن است که در استایل های رسمی و غیررسمی نقش مهمی را در لباس مردان ایفا می کند ما می‌ خواهیم در این مقاله درباره شیک پوشی و اصول اولیه پوشیدن پیراهن مردانه رسمی صحبت کنیم تا بتوانید بهترین لباس را برای خود انتخاب کنید در انتخاب پیراهن های مردانه باید به عواملی مثل سایز، یقه، سردست ،پشت و … دقت کافی را داشته باشید اگر می خواهید جزئیات بیشتری را درباره پیراهن های مردانه بدانید لطفاً با ما همراه باشید.

2-19.jpg


شناخت کلی پیراهن مردانه رسمی

پیراهن های آستین بلند با سردست و یقه مردانه را پیراهن های مردانه رسمی می گویند که سر دست آن ها با دکمه بسته می شود اما پیراهن ها به دو دسته مردانه و اسپرت تقسیم می‌ شوند که تفاوت آن چنانی با یک دیگر ندارند همین تفاوت های جزئی باعث تمایز آن دو با هم می ‌شود به طوری که مثلاً دکمه سردست پیراهن های مردانه اسپرت از بالا به پایین و اما پیراهن های مردانه رسمی از پایین به بالا بسته می شود.

پیراهن های مردانه رسمی معمولاً با کراوات یا پاپیون ست می شوند اما پیراهن های اسپرت نیازی به کراوات و پاپیون ندارد اما درباره سردست ها می توان گفت که بستگی به مراسمی که می خواهید در آن شرکت کنید دارد اگر بسیار رسمی است. می توانیم دست دکمه های سردست جداگانه و شیک استفاده کنید اما در مراسمات غیر رسمی زیاد مهم نیست که چه سردستی استفاده می کنید نوع دیگر پیراهن های مردانه وجود دارد که آستین کوتاه هستند که این پیراهن ها را با کت استفاده نمی کنند و در دسته پیراهن های رسمی قرار نمی گیرد.

3-17.jpg


در ۵۰۰ سال اخیر پیراهن های مردانه جز ثابت استایل مردانه شده اند. افرادی که در گذشته از پیراهن های رسمی مردانه سفید رنگ با سردست های تمیز استفاده می کردند. نشانه سطح بالای اجتماعی بودند جالب تر از این این افراد از این لباس استفاده می کردند تا به بقیه بفهمانند که کارهای دستی انجام نمی‌ دهند و جزو قشر مرفه هستند اما امروزه این گونه نیست تمام افراد از پیراهن ‌های مردانه رسمی استفاده می کنند.

سایز پیراهن

اندازه بودن یکی از مهم ترین چیز های است که در انتخاب یک پیراهن تاثیرگذار است مخصوص استایل های رسمی مردانه حتماً باید سایز بدن باشد زیرا ارتباط مستقیمی با خوشتیپ و شیک پوشی دارد.

اشتباه رایجی که مرد ها انجام می دهند این است که پیراهن های سایز خود را نمی پوشند اندازه بودن پیراهن به گونه ای است که در قسمت های تنه، سینه، شکم ،سرشانه ،یقه ،آستین، سردست است و همه قسمت های پیراهن دقیقاً سایز تن آن ها باشد مرز شیک پوشی در همین تعیین سایز است. سعی کنید آن را جدی بگیرید.

هر کسی اندام خاص خود را دارد اما و تولیدکنندگان پوشاک نمی توانند برای هر فردی دقیقاً سایز او را تولید کنند به شما توصیه می کنیم که وقتی پیراهنی را خریداری می کنید گشاده است آن را دست کاری کنید و به خیاطی ببرید تا دقیقاً سایز شما را روی پیراهن پیاده کند یا اگر این کار را دوست ندارید می توانید خود پارچه خریداری کنید و پیراهن را سفارشی بدوزید.

4-13.jpg


نکته مهم دیگر این است که سر شانه های پیراهن باید دقیقاً سایز شما باشد چه پیراهن را با کت بپوشید چه پیراهن تک بپوشید اما این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که در پیراهن باید احساس راحتی کنید. اگر پیراهن به شما تنگ باشد باعث می‌ شود زود از آن خسته شوید و دیگر از آن استفاده نکنید نکته دیگر درباره دکمه ها است دکمه های پیراهن باید به راحتی بسته شود دکمه ها اصلاً نباید کش بیایند زیرا لباس بر تن شما جلوه مناسبی ندارد سعی کنید از زیرپوش برای زیر پیراهن استفاده کنید تا عرق با چربی بدن به پیراهن چسبد و کمتر کثیف شود.

رنگ و جنس پیراهن مردانه رسمی

رنگ پیراهن خصوصیت بسیار مهمی است که در هنگام خرید باید به آن توجه شود زیرا فردی که پیراهن را به تن می کند حامل پیامی درباره خود است و معمولاً اولین چیزی که نظر خریدار و جلب می ‌کند رنگ و مدل پیراهن است. اگر شما هم فردی هستید که درک درستی از رنگ ها دارید این را می دانید که دادن یک پیام درست بهتر است یک پیام به نامناسب است افرادی که از رنگ سفید استفاده می ‌کنند کم ریسک ترین رنگ پیراهن را برای خود انتخاب کردند.

دومین رنگ مد روز و همه جا پذیرفته شده آبی است و بعد از آن به ترتیب می توان خاکستری و مشکی را یاد کرد سعی کنید پیراهن را با استایل خود ست کنید و همین طور باید نکاتی دیگر مثل تطابق آن با رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم را هم در نظر گرفت نکته دیگر این است که همیشه مطابق فصل پیراهن‌ های خود را انتخاب کنید.

5-13.jpg


جیب ها و پشت پیراهن مردانه

جیب ها برای ایجاد تنوع در مدل های پیراهن استفاده می شوند و معمولاً مورد استفاده نیز قرار نمی گیرند به شما توصیه می کنیم که اگر از جیب های جلوی پیراهن استفاده نمی کنید پیراهن های بدون جیب را خریداری کنید. پیراهن ها به دو دسته تک جیب و دو جیب تقسیم می شوند به نوعی تک جیب ها به صورت پاکتی هستند اما دو جیب ها گوشه های گرد و زاویه داری دارند.

6-1.png


اما پشت پیراهن های مردانه رسمی معمولاً یک پلی پاکتی ساده وجود دارد این پلی از زمانی به پیراهن های مردانه اضافه شد که از این پیراهن ها برای لباس کار استفاده می کردند. در گذشته کارگران برای آویزان کردن لباس خود با مشکل مواجه بودند و به همین خاطر خیاط ها یک پلی به لباس اضافه کردند که این باعث شد بتوانند پیراهن را آویزان کنند اگر شما هم می خواهید پیراهنی زیبا برای خود انتخاب کنید سعی کنید بدون پلی و ساده پیراهن خود را انتخاب کنید.

پیراهن مردانه چهارخانه

یکی از پیراهن هایی که مورد استقبال مردان در چند سال اخیر قرار گرفت پیراهن های مردانه چهارخانه بود این پیراهن ها کلاسیک هستند و در هر موقعیتی می ‌توان از آن ها استفاده کرد ما جنس این پیراهن ها را شما تعیین می‌کنید که در چه فصلی چه نوع جنسی از پیراهن های مردانه چهارخانه را انتخاب کنید.

یکی از رنگ های پیراهن های چهارخانه که بسیار در گذشته و امروز محبوب است چهارخانه های مشکی و زرد است. معمولاً جنس آن ها پشمی است که در فصل‌ های سرد از آن استفاده می کنند می توان این پیراهن ها را همراه با تیشرت ،پلیور، کاپشن و یا به صورت تک به تن کرد.

7-12-683x1024.jpg


بعد از پیراهن‌های زرد و مشکی در دهه ۸۰ میلادی گروه های موسیقی از چهار خانه های قرمز و مشکی استفاده کردند که بسیار مورد استقبال مردم و افراد مشهور قرار گرفت که معمولا آن را با یک شلوار جین مردانه یا چرم، کفش ورزشی و نیم بوت مشکی مردانه استفاده می‌ کردند.

اگر از مدل جدید پیراهن های چهارخانه می پرسید باید به شما بگوییم که چهار خانه های سبز مشکی جدیدترین مدل مورد استقبال جوانان است. شما می توانید با استفاده از کفش ورزشی سفید، کلاه مشکی، شلوار کتان مردانه استایلی بسیار زیبا برای پیراهن های چهارخانه سبز مشکی خود بسازید.

8-10.jpg


پیراهن های چهارخانه مردانه نخی

جنس نخی پیراهن های مردانه معمولاً سبک و خنک است و در فصل های تابستان و بهار استفاده می شود این پیراهن ها می تواند به صورت تک یا همراه با شلوار جین ست شود اگر یک تیشرت را زیر پیراهن های چهارخانه بپوشید استایلی کژوال را برای خود ساخته اید.

پیراهن مردانه ابریشمی

پیراهن های مردانه از پارچه های ابریشمی تهیه شده اند جنس سبک و راحتی دارند نسبت به پارچه های دیگر براق تر هستند و برای پوشیدن در مجالس بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

9-8.jpg


پیراهن های مردانه یقه کوبایی

این پیراهن ها برای اولین بار در کدام کوبا رواج پیدا کرد و بعدها در مکزیک نیز طرفدارانی را به خود جلب کرد نکته جالب این نام گذاری این است که این یقه های پیراهن مردانه کوبایی باز و آزاد هستند ودر طرح های متفاوت موجود هستند. مثلاً از طرح های گل گلی در آن بسیار استفاده می شود این پیراهن ها دارای رنگ های شاد هستند که در هر سنی می توان از آن ها استفاده کرد.

پیراهن مردانه فلانل

این پیراهن ها از پشم تهیه شده اند آن ها در مورد استفاده آقایان قرار می گیرند وزن سبکی دارند و گرم هستند درباره مقاومت آن ها نیز باید بگویم که بسیار محکم هستند این پیراهن در انواع رنگ بندی برای استفاده آقایان در بازار موجود هستند. این پیراهن ها هم در طرح های ساده و هم طرح های چهارخانه با ضخامت های متفاوت تولید می شوند.

10-4-683x1024.jpg


پیراهن مردانه کتان

پارچه کتان به دلیل نازکی و الیاف طبیعی که دارد باعث می شود این پیراهن در فصل های گرم سال بیشترین استفاده را برای آقایان داشته باشد اما عیبی که پارچه‌ های کتان دارند این است که زود چروک می شوند و به شما توصیه می کنیم که در مجالس رسمی از این پیراهن ها استفاده نکنید این پیراهن ها دارای رنگ های متنوعی هستند که بیشتر آقایان از رنگ سفید و یا آبی پاستیلی آن استفاده می کنند اما تولید کنندگان برای کمتر چروک شدن این پارچه از مقدار کمی پنبه در تولید این پارچه ها استفاده کردند.

پیراهن مردانه جین

کلا لباس های جین طرفداران بسیاری را از ابتدا به خود جلب کردند اما پیراهن های جین جایگاه ویژه ایی در بین طرف داران این لباس ها دارند معمولا برای انجام کارهای روزانه می توان از این پیراهن ها را در همه جا استفاده کرد این پیراهن ها بسیار راحت و شیک هستند و می توانند یک استایل اسپرت بسیار زیبا را برای آقایان بسازند. اما از مرغوبیت آن ها نیز باید بگویم که جنس جین اصلی بسیار عمر طولانی دارند این لباس‌ها از طیف آبی روشن تا آبی تیره در بازار موجود هستند.

پیراهن مردانه دیپلمات

این پیراهن ها به یقه ولایتی نیز معروف هستند. این پیراهن ها را می توان در مکان های رسمی و غیر رسمی مورد استفاده قرار داد و استفاده از پاپیون برای این مدل پیراهن ها تیپ شما را رسمی می کند اما در پوشیدن این پیراهن آزاد هستید می توانید آن را با هر چیزی ست کنید و بپوشید.

پیراهن مردانه یقه انگلیسی

این پیراهن ها را همه افراد استفاده نمی‌ کنند زیرا استایلی خاص و بسیار رسمی دارند بیشترین کاربرد این یقه ها در کت و شلوارها و پالتو ها است و اما پیراهن های مردانه یقه انگلیسی معمولاً با جلیقه های یقه باز و کت های بدون یقه مورد استفاده آقایان قرار می گیرند. زیرا این یقه ها بزرگ هستند اگر کت و جلیقه نیز یقه داشته باشد استایلی بسیار شلوغ و زشت ایجاد می کند. جنس این پیراهن ها با یک دیگر متفاوت است می توان از هر جنسی برای دوخت این پیراهن را استفاده کرد.

11-6.jpg


فروشگاه آنلاین
 
ارسال کننده موضوعات مشابه انجمن پاسخ ها تاریخ
B ” نکاتی مهم درباره استایل زنانه “ گفتگوی آزاد 0
B قانون ست کردن پیراهن جین مردانه/لباسی که مردان را جذاب تر می کند گفتگوی آزاد 0
B تیپ مردانه از نوعی که خانم ها می پسندند گفتگوی آزاد 0
mona.habibizadeh کاور کیبورد میانبر VIM چیزی که برنامه نویسان به دنبال آن می گردند آموزش های نرم افزار و سخت افزار 0
E کارهای وسوسه انگیزی که گیمرها انجام می دهند! بازی های اندروید 0
mona.habibizadeh لیست لوازم جانبی موبایل که باید همزمان با گوشی بخرید آموزش های سخت افزار 0
E مباحث و مشکلات معرفی انواع اپلیکیشن موبایل که می توانید بسازید مباحث و مشکلات مربوط به اندروید 0
E اشنایی با ترفندهای اندرید که نمی دانید! اخبار 0
mona.habibizadeh دلایلی که ثابت می کنندباید برای موبایل خود قاب گوشی تهیه کنید آموزش های سخت افزار 0
lord آموزش دسترسی وبمستران به وبسایت هایی که روی سرور خارج قرار دارند افزونه های وردپرس 2
Ghre VoLTE چیست؟ تمام چیزهایی که باید بدانید مباحث و مشکلات مربوط به اندروید 1
Admin چگونه فایل هایی که در حین آپدیت به Windows 10 Version 1809 حذف شده اند را بازگردانیم آموزش های سیستم عامل ویندوز 0
الهام جونی برای چاپ مقاله حتما باید پارافریز انجام داد؟ گفتگوی آزاد 0
WALKER آموزش چرا باید رسانه های وردپرس را noindex کنیم؟ آموزشهای وردپرس 0
WALKER آموزش در تنظیمات Yoast سئو، چه پست‌تایپ‌هایی باید ایندکس شوند؟ آموزشهای وردپرس 0

موضوعات مشابه

بالا